Ania Bajak bio

Anna Bajak - emisja głosu

Kompozytor, dyrygent, nauczyciel i dyrektor artystyczny Szkoły Gospel. Absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze na kierunku wychowanie muzyczne. Od 2001 roku prowadzi chór Sienna Gospel Choir, którego jest założycielką i dyrygentką. Jako kompozytor i instruktor wokalny, od wielu lat związana z Teatrem Muzycznym Tintilo. Aranżer partii wokalnych dla chórów i zespołów. Instruktor warsztatów muzycznych w Polsce i za granicą. Przewodnicząca jury na festiwalach muzycznych. Kierownik artystyczny wielu nagrań płytowych. Współpracowała z takimi artystami jak Gerald T. Smith, Norris Garner, Noel Robinson, Ruth Lynch - Waldron, Jnr Robinson, Grażyna Auguścik i wielu innych.Pedagog z wieloletnim doświadczeniem i pasją. Przez wiele lat, nauczyciel emisji głosu w Szkole Wokalnej im. Jerzego Wasowskiego oraz Kierownik specjalizacji muzycznej w Wyższej Szkole Teologiczno – Społecznej w Warszawie. W 2012 roku założyła pierwszą w Polsce muzyczno – instrumentalną Szkołę Gospel.To właśnie dzięki jej muzycznej pasji i doświadczeniu, powstała nasza wyjątkowa szkoła :)

 

Barbara Wasiewicz

Barbara Wąsiewicz - emisja głosu

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca. Będąc w klasie prof. zw. dr. hab. Andrzeja Banasiewicza ukończyła kierunek Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na specjalności – Dyrygentura Chóralna. Wcześniejsze szczeble edukacji ukończyła w warszawskim Zespole Państwowych  Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego, w klasie klarnetu Doroty Boruch - Żołnacz. Śpiewu uczyła się u wybitnych muzyków i pedagogów m.in. u Jerzego Artysza, Krystyny Szostek-Radkowej, Krystyny Prońko, prof. nadzw. dr hab. Ewy Iżykowskiej, Izabelli Jaszczułt-Kraszewskiej, Izabeli Kłosińskiej, Anny Bajak, Moniki Urlik, czy Marty Radwan.

Od 2012 roku jest instruktorem wokalnym, kształcenia słuchu i emisji głosu w warszawskiej Szkole Gospel. Jest również Kierownikiem i Dyrygentem chóru Sienna Gospel Young. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Wyższej Szkole Teologiczno - Społecznej w Warszawie. Jako instruktor wokalny współpracowała z zespołami teatralno-muzycznymi TINTILLO i ALLA POLACCA. Jest kompozytorem i autorem tekstów wielu piosenek dla dzieci i dorosłych. W 2015 roku założyła Pracownię Rozwoju Muzycznego Mustasz Art, gdzie pogłębia swoje zainteresowania związane ze śpiewem, kompozycją, realizacją dźwięku oraz rozwijaniem autorskiej techniki kształcenia głosu. Jest pedagogiem w stopniu nauczyciela kontraktowego i jednym z nielicznych muzyków, którzy raczkowali (dosłownie!)  i dorastali w Filharmonii Narodowej. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą.

 Natalia Bajak bio

Natalia Bajak

Od urodzenia związana z muzyką i teatrem. W wieku 7 lat zaczęla grać w spektaklach muzycznych nawiązując współpracę z Teatrem Tańca i Muzyki Tintilo. Zagrała m.in. w takich produkcjach jak "Ania z zielonego wzgórza”', „Obcy” czy ''Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek”. Od 2004 r. pomaga w kompozycji muzyki do spektakli m.in.: "Obcy", "Opowieść Wigilijna", "Mały Książę", "Przygody Sary", "Świat Bastiana" czy "Zaczarowani". Jest współtwórcą muzyki do spektaklu "W Cieniu", którego premiera odbyła się w lutym 2013 r. oraz „Księżniczka Sara”, którego premiera odbyła się na deskach teatru Rampa w 2014 r. Od 2010 r. regularnie bierze udział w warsztatach wokalnych jako instruktor imrpowizacji wokalnej. Od sierpnia 2012 r. jest w kadrze instruktorskiej letnich warsztatów artystycznych dla Teatru Tańca i Muzyki Tintilo.

Od 10 lat jest solistką warszawskiego chóru Sienna Gospel Choir, z którym występowała na setkach koncertów. Wraz z chórem oraz zespołem Sienna Singers, którego solistką jest od 2012 roku współpracuje z wybitnymi muzykami Polskiej sceny. Uwielbia swing, blues, gospel i funky. Marzy o wykonywaniu muzyki, która bedzie energetyzująca i trafiająca prosto do serca. Od października 2011 r. uczy improwizacji wokalnej w pierwszej w Polsce Szkole Gospel.

 Adam Czapla bio

Adam Czapla - emisja i rehabilitacja głosu (technika Mix)

Wokalista, muzyk, trener wokalny specjalizujący się technice “Mix singing”. Trener wokalny w pierwszej edycji programu The Voice KIDS na antenie TVP2, w przeszłości miał również okazję pracować przy programie “The Voice of Poland”. Zasiadał także w loży ekspertów pierwszej edycji programu “Super Dzieciak” w TV Polsat. W latach 2014-2017 członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej Natural Voice Perfection, kształcił się także w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, jest absolwentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej specjalizacji Techniki Multimedialne. Śpiewa od zawsze, jako trener wokalny i wokalista nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności pod okiem wybitnych specjalistów z Polski, Europy i USA. Szkolił się i pracował pod okiem takich pedagogów wokalnych i badaczy głosu jak Dean Kaelin, John Henny, Jaime Vendera, Hubert Noe, Daniela Stieff, Ilter Denizoglou, Kevin Mahogany, Jnr Robinson, a także uczestniczył w licznych warsztatach wokalnych i seminariach naukowych z polskimi i zagranicznymi wykładowcami. Zajmuje się treningiem wokalnym i rehabilitacją głosu. Na lekcjach i warsztatach pracuje nad odpowiednim zbalansowaniem głosu i maksymalnie naturalnym jego działaniem a także nad warstwą stylistyczną i interpretacyjną. Otwarty na nowości, pasjonat zdrowego i naturalnego śpiewania, czerpiący z różnych nurtów. Pracuje z dziesiątkami wokalistów na różnym poziomie zaawansowania, niektórych z nich możecie usłyszeć i zobaczyć w telewizji, radio czy na scenach teatralnych. Czynny wokalista obracający się w klimatach soul, gospel, R&B. Pracuje i śpiewa z warszawskim chórem Sienna Gospel Choir oraz formacją Sienna Singers, z którymi zaśpiewał w wielu projektach muzycznych i odniósł wiele sukcesów m.in docierając do półfinału 9ej edycji programu Mam Talent w 2015 roku, a także zdobywając złoty medal na Grand Prix festiwalu European Choir Games w Rydze w 2017 roku.

 

Wojciech Bylica

Wojciech Bylica - nauka gry na perkusji

Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Policealne Studium Jazzu im. H. Majewskiego. Laureat III nagrody na etapie ogólnopolskim konkursu Roland V-Drums Championship 2012. W 2013 roku otrzymał stypendium Fundacji Michała Urbaniaka podczas Urbanator Days w Białymstoku. Występował na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tj. LXI Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie, 6 Festiwal Młodych Talentów w Słupsku „Niemen Nonstop”, FAMA, Crossdrumming, Com`in, Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans. W 2009 roku wraz z zespołem Jazz Construction wydał pierwszą płytę zespołu oraz został laureatem I nagrody na Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie. Brał udział w wielu prestiżowych projektach muzycznych - nagrywał płyty „Absurdustra, próba Norwida” z Natalią Sikorą, „Loopowizacje” z Wojciechem Błażejczykiem, muzykę do spektakli teatralnych tj. „Pocztówka z Meksyku” (Teatr Śląski „Ateneum”), „Świat Garmanna” (Teatr Baj), oraz dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Trzykrotnie występował w programie Must Be The Music z zespołami: MashMish (finał), One (półfinał) oraz Klaudia Synak (eliminacje). W 2013 roku zagrał trasę 30 koncertów promujących płytę Malwiny Kusior „Przeznaczenie”. Współpracował m.in. z Filharmonią Narodową, Operą Narodową, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Warszawską Operą Kameralną, Mazowieckim Teatrem Muzycznym „Operetka”, Teatrem Polskim, a także PZLPiT „Mazowsze”. Obecnie jest zaangażowany w wiele ciekawych i prestiżowych projektów muzycznych w tym m.in. Sienna Gospel Choir.

 

Sebastian Iwanowicz

Sebastian Iwanowicz - nauka gry na gitarze

Gitarzysta, aranżer, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i jazzu, oraz ZPSM im. Fryderyka Chopina na Wydziale Jazzu. Kierownik muzyczny koncertów Uwielbieniowych podczas Dni Archidiecezji Warszawskiej w ramach ŚDM 2016 w Warszawie z udziałem: Natalii Niemen, Leye Oladipupo, Shalom Catholic Community, Holy Singers i Warsaw Strings Orchestra i zespołu Wiarygodni, koncertu Uwielbienie we Włocławku (wydane 2 płyty koncertowe: 2014 i 2015) oraz festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej w Amfiteatrze Bemowo.
Aranżował i produkował hymn Dni Archidiecezji Warszawskiej podczas ŚDM 2016 pt.: „Wiarę w sercu miej”. Prowadzi działalność warsztatową przygotowując młodzież do tworzenia muzyki chrześcijańskiej, oraz wykonania koncertów Uwielbieniowych i Kolędowych. Jako gitarzysta współpracował podczas sesji nagraniowych i koncertów
z  wieloma znakomitymi artystami polskimi i zagranicznymi, orkiestrami telewizyjnymi, laureatami programów telewizyjnych, studiami nagraniowymi, oraz teatrami muzycznymi.

+